Back
Muzyka filmowa Produkcja muzyczna

Unia Narodów

Multimedialny spektakl powstały dla upamiętnienia 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej, rozgrywający się na miejskiej fontannie multimedialnej, wykorzystującej technologię laserowej projekcji 3D wraz z wielkogabarytową projekcją na ekranie wodnym.

 

Unia Narodów to alegoryczna opowieść o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziły do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych w dziejach Europy. Spektakl powstały na zamówienie Miasta Lublin w ramach obchodów 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej, został oparty na „Oksfordzkiej historii unii polsko-litewskiej” prof. Roberta Frosta. Scenariusz widowiska napisali: Norbert Rudaś i Łukasz Witt-Michałowski, który również spektakl wyreżyserował.

Wykonałem całość dźwięku do spektaklu, począwszy od napisania sekwencji muzycznych ilustrujących konkretne sceny, poprzez stworzenie warstwy efektów dźwiękowych pędzącej przez stulecia akcji, aż po produkcję zamykającego pokaz utworu finalnego. Tu pojawia się zaaranżowany na nowo XVI wieczny taniec polski “Wesoły” – nowoczesne, elektroniczne brzmienie i tradycyjne partie instrumentalne wykonane przez muzyków z zespołu Odpust Zupełny, nadają mu nowego wyrazu zachowując jednocześnie jego renesansowy charakter. Podczas pokazu wybrzmiewa również kompozycja “Incantation” – tym razem w nieco innej wersji.

aranżacja i produkcja: Piotr Bańka
wykonawcy: Piotr Bańka i Odpust Zupełny

We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy