Back

Malicki w Kongresowej

To była potężna produkcja. Podczas trzech godzin z okładem, publiczność zgromadzona w śnieżny, styczniowy wieczór w Sali Kongresowej, miała okazję usłyszeć największe hity Filharmonii Dowcipu, wykonane przez Waldemara Malickiego wraz z czwórką solistów i mocno rozbudowaną orkiestrą. Żywiołowość Waldka udzieliła się zarówno orkiestrze jak i solistom i koncert był brawurowym popisem mistrzostwa wykonawców.

By oddać tę atmosferę dźwięk z koncertu został zarejestrowany i zmiksowany w formacie 5.1 DTS HD i 2.0 Dolby Digital. Dodatkowo na płycie BD umieściłem dźwięk PCM 2.0 Extended Dynamics dla koneserów.

Z ciekawostek może warto dodać, iż na całość miksu złożyło się 98 śladów instrumentalnych, zarejestrowanych podczas koncertu. Oraz koniecznie należy zacytować pochwałę, jaką usłyszałem za swoją pracę, z ust jak zwykle oszczędnego w słowach mistrza Malickiego: otóż gdy po kilku tygodniach spotkaliśmy się w studio by dokonać ostatnich szlifów materiału, Waldek w pewnym momencie powiedział, że strasznie nie lubi słuchać swojego głosu z nagrania, a tu jakoś wyjątkowo mu on nie przeszkadza… I fortepian tak ładnie brzmi…

Premiera telewizyjna koncertu w połowie maja w TVP1.

Filharmonia Dowcipu - Gummy Bear

We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy