Back

Camerata Quartet: nowe odkrycie

 

Historia polskiej muzyki wciąż kryje wiele tajemnic i białych plam, stanowiących wyzwanie zarówno dla badaczy, jak i samych artystów. Na niechlubnej liście kompozytorów niesłusznie zapomnianych można niewątpliwie umieścić nazwiska dwóch twórców działających na przełomie XIX i XX wieku: Romana Statkowskiego i młodszego o czternaście lat Witolda Maliszewskiego.

Camerata Quartet

Niniejsza płyta to pierwsza w historii fonografii światowej rejestracja zapomnianych dzieł, dokonana po niemal stu latach od śmierci obydwu mistrzów. Nagrań dokonaliśmy w dwa gorące, lipcowe dni w Centrum Kultury w Lublinie. To była wielka uczta dla uszu i radość z pracy z tak wielkimi muzykami – Kwartetu Camerata chyba nie muszę przedstawiać: to najbardziej znany i utytułowany w świecie polski kwartet. Mamy za sobą kilka doskonałych, wspólnych produkcji!

Mam nadzieję, że utwory te, przywrócone do życia w mistrzowskim wykonaniu, spotkają się z gorącym przyjęciem melomanów, zaś obaj twórcy – Statkowski i Maliszewski, wejdą na stałe do kanonu kameralistyki przełomu XIX i XX wieku.

We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy