Back
Produkcja muzyczna

Quod Tu Es Fui

Quod Tu Es Fui to singiel zapowiadający mój nowy, ambientowo – etniczny projekt. Powstały z inspiracji pradawnymi obrzędami przenosi nas do świata płonących na wzgórzach ognisk, migoczących świateł pochodni, tajemniczych dźwięków, oraz przemykających cieni – postaci w kapturach, pradawnych mieszkańców naszego świata.

 

Partie chóralne wykonał Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej pod dyrekcją prof. Elżbiety Krzemińskiej, zaś partie solowe zaśpiewała Aneta Tor.

 

Album dostępny jest na platformach muzycznych:
iTunes | Amazon | Deezer | Spotify

Quod Tu Es Fui – słynna myśl Seneki stanowi kanwę dla epickiej opowieści filmowej ukazującej Lublin z perspektywy kontinuum ludzkiego życia, w którym historia przeplata się z teraźniejszością. Stąd postać głównego bohatera – małego chłopca z ciekawością przyglądającego się otaczającemu go światu. To właśnie jego “odkrywanie” świata, oglądanego przez znalezione w niedogaszonym ognisku tajemnicze szkiełko, prowadzi nas w cudowne zakątki Lublina: miejsca tętniące życiem jak również obrazy, “fotografie” z przeszłości, będące świadkami naszej najodleglejszej historii. Chłopcu – jak cienie – towarzyszą przemykające postaci w kapturach – dawni mieszkańcy naszego świata, przypominający nam, że to co było ciągle trwa. Na swej drodze chłopiec napotka również inne charakterystyczne dla miasta postaci: sztukmistrzów, szczudlarzy i żonglujących ogniem cyrkowców.

 

Zapraszam do obejrzenia teledysku:

Piotr Bańka - Quod Tu Es Fui

muzyka i produkcja: Piotr Bańka
scenariusz i reżyseria: Dorota Nowakowska
produkcja: Sky Media Polska i N-Vision

We use cookies to give you the best experience. Cookie Policy