Adm

Adm

Dancing 4 U

Published in Projekty

To współczesny film obyczajowy z akcją rozgrywającą się w środowisku artystów. Bohaterowie: reżyser (Roland Rowiński) i tancerka (Edyta Kozak) nawiązują romans podczas pracy nad wspólnym spektaklem, w ramach gry miłosnej wykorzystują w przedstawieniu osobiste wątki, zaś w życiu prywatnym odsłaniają swoje twórcze "ja". W obrazie pojawiają się ponadto: Katarzyna Cichopek, wcielająca się w rolę celebrytki Kajki, Julia Pietrucha, jako Wioletta - młoda i ambitna tancerka tańca klasycznego, Małgorzata Kożuchowska (Ania) - główna menedżerka Fundacji, wreszcie Magdalena Walach grająca rolę Izy, energicznej kierowniczki produkcji powstającego właśnie spektaklu. Piotr konsultował muzycznie obraz oraz wykonał całość postprodukcji dźwięku w systemie surround.

Read more...

Operacja Logos

Published in Projekty

"Księgi" to płyta z gatunku 'concept album'. Muzykę do tekstów Jacka Dudzica napisał Piotr Bańka, który jest również producentem muzycznym albumu. Na płycie CD znalazło się 9 piosenek, które zaśpiewała Olga Bończyk, zaś w nagraniach towarzyszyli jej: Marek Raduli - gitary, Zenji Radovacius - flety, Dorota Broniarz, Ewelina Kordy, Joanna Olchowska - chórki. Płyta ukazała się w podwójnym standardzie dźwiękowym: stereo i 5.1 i stała się pierwszą w historii polskiej fonografii płytą wydaną w formacie 5.1 DTS Digital Surround!

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

Piosenki z albumu dostępne są w naszym sklepie.

Read more...

Living Forever

Published in Projekty

To widowisko, którego pomysł zapadł w dwóch niespokojnych głowach podczas spotkania na kawie w małej kafejce na szlaku Orlich Gniazd. Właściciele tych głów to Jacek Dudzic i Piotr Bańka, po paru dniach dzielnie wsparci trzecią - lekko łysiejącą głową Grzegorza Misiewicza. Spektakl oparty jest na muzyce Piotra Bańki, z choreografią Grzegorza Misiewicza. Wieńczącą dzieło piosenkę "Still Looking" do tekstu Jacka Dudzica zaśpiewała Sue Rinaldi, partie gitarowe zaś zostały nagrane przez Marka Raduli. W nagraniach gościnny udział wzięli również śpiewacy i instrumentaliści ludowi z Kurdystanu, oraz chór Non Omnis pod batutą kompozytora. Premiera odbyła się w Rzymie, a następnie spektakl obejrzeli mieszkańcy Turynu. Dwa ekskluzywne przedstawienia odbyły się w Chicago, Illinois. Z nowymi animacjami spektakl zaprezentowany został ostatnio na rynku we Lwowie 26 czerwca 2001 roku.

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

Read more...

Jak Kudłatek święta zmieniał

Published in News

Jak Kudłatek święta zmieniał" - pełna wdzięku, humoru i wzruszeń sztuka Marka Rębacza opowiada o mieszkańcach zaśnieżonego miasteczka Nigdzie. Nad małymi i śmiesznymi ludzikami władzę sprawuje bezwzględny Ageniusz. Podczas przygotowań do kolejnych świąt, za sprawą Kudłatka i pewnej małej dziewczynki Amelii, wydarzy się coś, co spowoduje, że wszystko zacznie się zmieniać...

W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów z płyty Imaginary Landscapes. Dodatkowo na potrzeby sztuki Piotr napisał trzy piosenki śpiewane przez głównych bohaterów.

  • 18 listopada 2012

Premiera spektaklu w reżyserii Marka Rębacza odbyła się w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki.

Read more...

Nałęczów na zdrowie!

Published in News

Piotr napisał i wyprodukował muzykę dla potrzeb nowej kampanii wizerunkowej Uzdrowiska Nałęczów. "Nałęczów na zdrowie" to 20 sekundowy spot skierowany do ludzi młodych, pełnych wigoru, aktywnie korzystających z życia i dbających o zdrowie. Tym samym kampania przełamuje stereotyp Nałęczowa jako uzdrowiska przeznaczonego jedynie dla ludzi starszych i chorych.

Muzyka napisana na kameralną orkiestrę symfoniczną i fortepian została wykonana i zarejestrowana w studio Sky Media Polska. Całość w dwóch wersjach trafi do spotów telewizyjnych oraz bannerów radiowych. Kampania będzie również prowadzona w internecie.

Read more...

Biblioteka Audience Add-Ons

Published in News

To biblioteka dźwiękowa będąca efektem kilkuletniej pracy designerskiej Piotra i stanowi odpowiedź na niemal "egzystencjalny" problem reżyserów dźwięku, jakim jest odwzorowanie reakcji publiczności w trójwymiarowej przestrzeni dźwiękowej 5.1 surround. Nagrań składających się na kolejne tomy biblioteki dokonano podczas różnorakich koncertów i widowisk rozrywkowych z udziałem publiczności, dzięki czemu udało się stworzyć kompendium ujednoliconych brzmieniowo reakcji publiczności z różnych sal widowiskowych oraz studiów telewizyjnych. Całość oczywiście w formacie 5.1 surround plus downmix 2.0 stereo.

  • 29 maja 2012

Biblioteka Audience Add-Ons® Comedy LIVE! jest już dostępna w sprzedaży bezpośrednio ze strony producenta.

Read more...

Pierwsze DVD kabaretu Smile

Published in News

smile dvd1coverPiotr zakończył mix i mastering dźwięku na premierowe DVD kabaretu Smile. Materiał został zarejestrowany w technologii HD i na płycie pojawi się w formacie DTS 5.1 96/24 Digital Surround. Dzięki tej jakości oraz prawie idealnemu odwzorowaniu dynamiki koncertu, płyta gwarantuje niemal "żywe" uczestnictwo w spektaklu, w pełni wykorzystując zdobycze technologii dźwięku surround.

Fragment programu - skecz p.t. "Stanisław kierowca Tira":

Read more...

Minutka dla bliskich

Published in News

Piotr udźwiękowił spoty i bannery reklamowe herbaty Minutka dla potrzeb nowej kampanii reklamowej zatytułowanej "Minutka dla bliskich", a także bannery sponsorskie konkursu "Supermama".

Read more...

radio freee logoPiotr zakończył produkcję pierwszej serii jingle'ów oraz innych elementów oprawym programu dla Radia Freee z Lublina! Całość utrzymana w konwencji klubowej z elementami muzyki filmowej tworzy zintegrowaną oprawę programu stacji.

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

Read more...

"Paroles, paroles" w wersji kinowej

Published in News

Piotr wyprodukował wersję kinową spotu Cisowianka Perlage - Lifestyle Water. Dla przypomnienia: to cover świetnej piosenki "Paroles, paroles", wystylizowany na nieśmiertlene wykonanie Dalidy i Delon'a z roku 1973. Partię Dalidy zaśpiewała Sylwia Lasok zaś w rolę Delon'a wcielił się Marcin Wójcik. Na gitarach zagrał Marek Andrzejewski, na fortepianie Artur Michalski. Piotr dokonał całości aranżacji, samplingu, programowania, reżyserii i produkcji nagrań.

Read more...
Subscribe to this RSS feed

Starsze posty

Epiphany

Ambientowo - popowy projekt powstały z inspiracji pradawnymi obrzędami przenosi nas do świata płonących na wzgórzach ognisk, migoczących świateł pochodni oraz przemykających cieni - postaci w kapturach, pradawnych mieszkańców naszego...

29-11-2016 Wyświetleń:1603 News

Czytaj więcej

Chłopcy z lasu

„Chłopcy z lasu” to najnowszy film dokumentalny opowiadający o jednej z największych i najtragiczniejszych walk partyzanckich II Wojny Światowej.

25-03-2016 Wyświetleń:2886 News

Czytaj więcej

Genocyd - Tryptyk o kanonie nadziei

Z okazji kolejnej odsłony cyklu Genocyd miało miejsce prawykonanie mojej litanii p.t. "Ekstaza do świętego z feretronu", utworu napisanego specjalnie na tę okoliczność w ramach zamówienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa...

14-11-2015 Wyświetleń:3594 News

Czytaj więcej

Nowy album Zdzisławy Sośnickiej

Miałem zaszczyt i przyjemość pracować z jedną z największych gwiazd i legend polskiej estrady - Zdzisławą Sośnicką, dla której wyreżyserowałem nagrania orkiestrowe oraz wokalne na jej najnowszą płytę zatytułowaną “Tańcz...

21-05-2015 Wyświetleń:3143 News

Czytaj więcej

W cieniu maków czerwonych

Chór Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie „Lutnia Lubelska” wykonał cykl pieśni żołnierskich pochodzących ze zbiorów Adama Kowalskiego pt. „Kierunek Wisła!: wiersze i pieśni 1939-1942” oraz Feliksa Konarskiego pt. „Piosenki...

03-02-2015 Wyświetleń:3544 News

Czytaj więcej

Łowcy.B - "Czecia"

Zarejestrowałem i zmiksowałem dźwięk w formacie 2.0 i 5.1 Dolby Digital Surround do najnowszego widowiska DVD Łowców.B zatytułowanego "Czecia".

19-11-2014 Wyświetleń:3453 News

Czytaj więcej