Imaginary Landscapes

Projekty

Album stanowi kontynuację i mój osobisty „tribute” dla John’a Cage’a, który jako pierwszy rozpoczął cykl „Imaginary Landscapes” w 1939 roku – pierwszych elektronicznych kompozycji w historii muzyki.

Moim natchnieniem były zdjęcia Czerwonej Planety zrobione przez wysłane przez NASA orbitery Viking i Mars Global Surveyor oraz słynna saga Kim Stanely-Robinson’a („Czerwony Mars” 1993; „Zielony Mars” 1994; „Niebieski Mars” 1996).

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

Na płycie pojawiają się prawdziwe dźwięki Czerwonej Planety zarejestrowane przy użyciu radioteleskopów przez NASA pod kierunkiem prof. Don’a Gurnett’a (Iowa University), archiwalne rozmowy kosmonautów z najsłynniejszych misji kosmicznych, a także unikalne fotografie planety wykonane i udostępnione mi przez NASA.

Ścieżka dźwiękowa, pełna eklektyzmu, powstała z udziałem znanych polskich muzyków. Podstawą było założenie, że używamy wszelkich dostępnych środków wyrazu w celu uzyskania „nierzeczywistego” klimatu i brzmienia. I tak pojawiają się: Krzysztof Misiak, który dodał piękne, eksperymentalne i bardzo rzadko wykorzystywane brzmieniowo, gitarowe sosy i improwizacje; Mietek Jurecki – piękne, kantylenowe partie fretless’u i odważne solo kończące płytę, którego brzmienie jest płynnie przetwarzane cyfrowo prowadząc do powstania ciekawych efektów sonorystycznych; Maciek Gładysz - partie akustyczne i elektryczne – piękne solo w drugiej części Olympus Mons i „soczyste” akustyczne gitary; jest Chór UMCS i piękny sopran Magdaleny Ziaii.

Album dostępny jest w moim sklepie.
Deezer | iTunes | Amazon | Spotify

(1 Vote)
Read 5655 times

Starsze posty

Epiphany

Ambientowo - popowy projekt powstały z inspiracji pradawnymi obrzędami przenosi nas do świata płonących na wzgórzach ognisk, migoczących świateł pochodni oraz przemykających cieni - postaci w kapturach, pradawnych mieszkańców naszego...

29-11-2016 Wyświetleń:1549 News

Czytaj więcej

Chłopcy z lasu

„Chłopcy z lasu” to najnowszy film dokumentalny opowiadający o jednej z największych i najtragiczniejszych walk partyzanckich II Wojny Światowej.

25-03-2016 Wyświetleń:2832 News

Czytaj więcej

Genocyd - Tryptyk o kanonie nadziei

Z okazji kolejnej odsłony cyklu Genocyd miało miejsce prawykonanie mojej litanii p.t. "Ekstaza do świętego z feretronu", utworu napisanego specjalnie na tę okoliczność w ramach zamówienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa...

14-11-2015 Wyświetleń:3527 News

Czytaj więcej

Nowy album Zdzisławy Sośnickiej

Miałem zaszczyt i przyjemość pracować z jedną z największych gwiazd i legend polskiej estrady - Zdzisławą Sośnicką, dla której wyreżyserowałem nagrania orkiestrowe oraz wokalne na jej najnowszą płytę zatytułowaną “Tańcz...

21-05-2015 Wyświetleń:3113 News

Czytaj więcej

W cieniu maków czerwonych

Chór Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie „Lutnia Lubelska” wykonał cykl pieśni żołnierskich pochodzących ze zbiorów Adama Kowalskiego pt. „Kierunek Wisła!: wiersze i pieśni 1939-1942” oraz Feliksa Konarskiego pt. „Piosenki...

03-02-2015 Wyświetleń:3511 News

Czytaj więcej

Łowcy.B - "Czecia"

Zarejestrowałem i zmiksowałem dźwięk w formacie 2.0 i 5.1 Dolby Digital Surround do najnowszego widowiska DVD Łowców.B zatytułowanego "Czecia".

19-11-2014 Wyświetleń:3423 News

Czytaj więcej