Pomóż im

News

Rozpoczęła się tegoroczna akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" i jak przed laty postanowiłem zrobić małą niespodziankę prowadzącej akcję Ewie Dados, pisząc piosenkę do wspaniałego tekstu Maćka Wijatkowskiego.

Do współpracy zaprosiłem Andrzeja Pawkę - wokalistę zepołu Pawkin i tak oto powstało "Pomóż im" - piosenka akcji Pomóż dzieciom przetrwać zimę roku 2013. Na gitarach zagrał Piotr Bogutyn.

Pogania śnieżnobiałe konie,
Królowa zima sieje czar,
Radość wielu serc rozpali jak pochodnie,
Gdy małe dłonie przyjmą dar…

XXI edycja akcji rusza pierwszego grudnia 2013 roku. Honorowy patronat objęła nad nią małżonka prezydenta RP Anna Komorowska. Kulminacyjnym punktem akcji jest Wielka Uliczna Zbiórka Darów w której wolontariusze na ulicach kwestują i zbierają dary rzeczowe oraz coroczny Mecz Słodkich Serc. Akcja tradycyjnie kończy się podsumowaniem i koncertem "Dar Serca za Dar Serca", w którym artyści w ramach swoimi występami dziękują wolontariuszom i darczyńcom za poświęcony czas i zaangażowanie w akcję.

(0 votes)
Read 3488 times

Starsze posty

Chłopcy z lasu

„Chłopcy z lasu” to najnowszy film dokumentalny opowiadający o jednej z największych i najtragiczniejszych walk partyzanckich II Wojny Światowej.

25-03-2016 Wyświetleń:2579 News

Czytaj więcej

Genocyd - Tryptyk o kanonie nadziei

Z okazji kolejnej odsłony cyklu Genocyd miało miejsce prawykonanie mojej litanii p.t. "Ekstaza do świętego z feretronu", utworu napisanego specjalnie na tę okoliczność w ramach zamówienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa...

14-11-2015 Wyświetleń:3260 News

Czytaj więcej

Nowy album Zdzisławy Sośnickiej

Miałem zaszczyt i przyjemość pracować z jedną z największych gwiazd i legend polskiej estrady - Zdzisławą Sośnicką, dla której wyreżyserowałem nagrania orkiestrowe oraz wokalne na jej najnowszą płytę zatytułowaną “Tańcz...

21-05-2015 Wyświetleń:2887 News

Czytaj więcej