fot. Aleksandra Szyszko, lubelski.pl

Na zamówienie Miasta Lublin wykonałem ilustrację muzyczną pokazu "Unia Narodów", spektaklu powstałego dla upamiętnienia 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej.

To alegoryczna opowieść o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziły do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych w tej części Europy. Narracja pokazu oparta jest na „Oksfordzkiej historii unii polsko-litewskiej” napisanej przez prof. Roberta Frosta. Scenariusz i reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski i Norbert Rudaś. Spektakl, wykorzystujący najnowszą technologię projekcji laserowej, prezentowany jest na miejskiej fontannie multimedialnej w Lublinie w ramach obchodów 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej.

Oprócz sekwencji muzycznych, które napisałem dla zilustrowania konkretnych scen, podczas pokazu zabrzmi również moja kompozycja "Incantation", która została finalistką Film Music Contest w Koszycach w kategorii Muzyka Filmowa. Tym razem w nieco innej wersji. W wartstwie muzycznej pojawi się również, zaaranżowany na nowo XVI wieczny taniec polski "Wesoły", któremu nadałem nowoczesne brzmienie, zachowując jednocześnie jego renesansowy charakter, głównie dzięki tradycyjnym partiom instrumentalnym, wykonanym przez muzyków z zespołu Odpust Zupełny.

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

WESOŁY - taniec polski XVI w.
aranżacja i produkcja: Piotr Bańka
Wykonawcy: Piotr Bańka i Odpust Zupełny