To tytuł singla zapowiadającego mój nowy, ambientowo - etniczny projekt.

Muzyka, powstała z inspiracji pradawnymi obrzędami przenosi nas do świata płonących na wzgórzach ognisk, migoczących świateł pochodni, tajemniczych dźwięków, oraz przemykających cieni - postaci w kapturach, pradawnych mieszkańców naszego świata.

Partie chóralne wykonał Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej pod dyrekcją prof. Elżbiety Krzemińskiej, zaś partie solowe zaśpiewała Aneta Tor.

quod single coverAlbum dostępny jest w moim sklepie.
iTunes | Amazon | Deezer | Spotify


Poniżej parę fotek z sesji nagraniowej :-)

Quod Tu Es Fui – słynna myśl Seneki stanowi kanwę dla epickiej opowieści filmowej ukazującej Lublin z perspektywy kontinuum ludzkiego życia, w którym historia przeplata się z teraźniejszością. Stąd postać głównego bohatera – małego chłopca z ciekawością przyglądającego się otaczającemu go światu. To właśnie jego "odkrywanie" świata, oglądanego przez znalezione w niedogaszonym ognisku tajemnicze szkiełko, prowadzi nas w cudowne zakątki Lublina: miejsca tętniące życiem jak również obrazy, "fotografie" z przeszłości, będące świadkami naszej najodleglejszej historii. Chłopcu – jak cienie – towarzyszą przemykające postaci w kapturach - dawni mieszkańcy naszego świata, przypominający nam, że to co było ciągle trwa. Na swej drodze chłopiec napotka również inne charakterystyczne dla miasta postaci: sztukmistrzów, szczudlarzy i żonglujących ogniem ogniomistrzów.

Zapraszam do obejrzenia teledysku:

muzyka i produkcja: Piotr Bańka
scenariusz i reżyseria: Dorota Nowakowska
produkcja: Sky Media Polska i N-Vision