Prawykonanie kilku fragmentów z mojego nadchodzącego albumu miało miejsce podczas koncertu inauguracyjnego XI Festiwalu Nauki w Lublinie.

W nowoczesnych wnętrzach budynku Wschodniego Innowacyjnego Centrum Architektury koncert stał się swoistym laboratorium tej wyjątkowej przestrzeni: dźwięków, barw i ruchu.

Połączenie gotyckiego, elektronicznego brzmienia z awangardowym, eksperymentalnym ruchem Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej i nowatorskim tańcem Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA stworzyły pełny obraz ujęty w abstrakcyjną formę sceniczną. Podczas koncertu miała również miejsce premiera teledysku Quod Tu Es Fui.

Quod Tu Es Fui – słynna myśl Seneki stanowi kanwę dla epickiej opowieści filmowej ukazującej Lublin z perspektywy kontinuum ludzkiego życia, w którym historia przeplata się z teraźniejszością. Stąd postać głównego bohatera – małego chłopca z ciekawością przyglądającego się otaczającemu go światu. To właśnie jego "odkrywanie" świata, oglądanego przez znalezione w niedogaszonym ognisku tajemnicze szkiełko, prowadzi nas w cudowne zakątki Lublina: miejsca tętniące życiem jak również obrazy, "fotografie" z przeszłości, będące świadkami naszej najodleglejszej historii. Chłopcu – jak cienie – towarzyszą przemykające postaci w kapturach - dawni mieszkańcy naszego świata, przypominający nam, że to co było ciągle trwa. Na swej drodze chłopiec napotka również inne charakterystyczne dla miasta postaci: sztukmistrzów, szczudlarzy i żonglujących ogniem ogniomistrzów.

Zobaczcie krótki filmik z próby ustawienia dźwięku i świateł: