Adm

Adm

piątek, 16 luty 2007 12:45

Oprawa TVP2

Oprawa muzyczna Programu Drugiego wykonana na zamówienie Telewizji Polskiej S.A., emitowana w latach 2007-2010. Animację i koncepcję plastyczną przygotowało Studio Odeon. W ścieżce dźwiękowej oprawy, zawierającej Logo (Ident), Intro i Outro bloków reklamowych, a także zapowiedzi programów, po raz pierwszy zastosowano dźwięk w systemie Dolby Surround kodowany matrycowo w analogowej ścieżce 2.0 (stereo).

Odmienna niż dotychczas kolorystyka i charakterystyczna, napisana przez Piotra muzyka, spowodowały, że oprawa była jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najdłużej eksploatowanych (w niezmienionej formie) opraw programowych w TVP S.A.

Poniżej najbardziej charakterystyczne elementy oprawy. Ciekawostką jest fakt, iż pierwsza wersja przygotowana została jeszcze w formacie 4:3 SD, ówczesnym standardzie emisji telewizyjnej.

muzyka: Piotr Bańka
produkcja: Odeon Studio 2007

wtorek, 09 kwiecień 2019 22:31

Projekty

poniedziałek, 14 czerwiec 2010 00:00

Dancing 4 U

To współczesny film obyczajowy z akcją rozgrywającą się w środowisku artystów. Bohaterowie: reżyser (Roland Rowiński) i tancerka (Edyta Kozak) nawiązują romans podczas pracy nad wspólnym spektaklem, w ramach gry miłosnej wykorzystują w przedstawieniu osobiste wątki, zaś w życiu prywatnym odsłaniają swoje twórcze "ja". W obrazie pojawiają się ponadto: Katarzyna Cichopek, wcielająca się w rolę celebrytki Kajki, Julia Pietrucha, jako Wioletta - młoda i ambitna tancerka tańca klasycznego, Małgorzata Kożuchowska (Ania) - główna menedżerka Fundacji, wreszcie Magdalena Walach grająca rolę Izy, energicznej kierowniczki produkcji powstającego właśnie spektaklu. Piotr konsultował muzycznie obraz oraz wykonał całość postprodukcji dźwięku w systemie surround.

Zapraszam do obejrzenia relacji dziennikarzy FilmWeb, którzy odwiedzili plan zdjęciowy:

poniedziałek, 19 sierpień 2002 00:00

Operacja Logos

"Księgi" to płyta z gatunku 'concept album'. Muzykę do tekstów Jacka Dudzica napisał Piotr Bańka, który jest również producentem muzycznym albumu. Na płycie CD znalazło się 9 piosenek, które zaśpiewała Olga Bończyk, zaś w nagraniach towarzyszyli jej: Marek Raduli - gitary, Zenji Radovacius - flety, Dorota Broniarz, Ewelina Kordy, Joanna Olchowska - chórki. Płyta ukazała się w podwójnym standardzie dźwiękowym: stereo i 5.1 i stała się pierwszą w historii polskiej fonografii płytą wydaną w formacie 5.1 DTS Digital Surround!

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

Piosenki z albumu dostępne są w naszym sklepie.

czwartek, 20 maj 1999 00:00

Living Forever

To widowisko, którego pomysł zapadł w dwóch niespokojnych głowach podczas spotkania na kawie w małej kafejce na szlaku Orlich Gniazd. Właściciele tych głów to Jacek Dudzic i Piotr Bańka, po paru dniach dzielnie wsparci trzecią - lekko łysiejącą głową Grzegorza Misiewicza. Spektakl oparty jest na muzyce Piotra Bańki, z choreografią Grzegorza Misiewicza. Wieńczącą dzieło piosenkę "Still Looking" do tekstu Jacka Dudzica zaśpiewała Sue Rinaldi, partie gitarowe zaś zostały nagrane przez Marka Raduli. W nagraniach gościnny udział wzięli również śpiewacy i instrumentaliści ludowi z Kurdystanu, oraz chór Non Omnis pod batutą kompozytora. Premiera odbyła się w Rzymie, a następnie spektakl obejrzeli mieszkańcy Turynu. Dwa ekskluzywne przedstawienia odbyły się w Chicago, Illinois. Z nowymi animacjami spektakl zaprezentowany został ostatnio na rynku we Lwowie 26 czerwca 2001 roku.

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.