czwartek, 17 maj 2012 00:00

Z Grupą MoCarta pierwszy raz poważnie zetknąłem się w roku 2007, kiedy to ich wydawca zwrócił się do mnie z prośbą o wykonanie masteringu dźwięku 5.1 do ich premierowego DVD pt. "Grupa MoCarta w Operze", zarejestrowanego w sali Opery Wrocławskiej.

Materiał bił rekordy sprzedaży (multiplatyna), zaś artyści bili rekordy popularności w europejskich i światowych salach koncertowych. Bo i też w pełni sobie na to zapracowali wysmakowanym żartem i wirtuozerią.

Kolejny rok przynosi drugi krążek MoCartów zatytułowany "Grupa MoCarta w Teatrze". To widowisko zarejestrowane na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu, wypełnione najnowszymi utworami kwartetu, które wkrótce stają się hitami w Polsce i za granicą, utwierdzając w przekonaniu, że żart elegancki i inteligentny nadal jest potrzebny i nadal skutecznie śmieszy. Lata upływają MoCartom na koncertach w wielu prestiżowych i co najważniejsze, wypełnionych po brzegi salach koncertowych Europy i świata, czyniąc z zespołu szeroko rozpoznawalną markę.

Pomijając wydane po drodze "The Best of" oraz pojawienie się kilku utworów Grupy na różnych składankach, w roku 2011, trzy lata po drugim albumie pojawia się zupełnie nowy spektakl zatytułowany "Zamach na MoCarta". Zarejestrowany na deskach Teatru Syrena składa się z piosenek takich mistrzów słowa jak: Osiecka,Przybora, Kleyff, Jurandot czy Okudżawa, wykonanych przez Zbigniewa Zamachowskiego, Wojciecha Malajkata i oczywiście Grupa MoCarta, wspieraną przez Romana Hudaszka.

I wreszcie "Frak'n'Roll". Zarejestrowany w Syrenie 22 kwietnia tego roku. Premiera we wrześniu. Zupełnie nowe pomysły, nowi goście. Ale też i stale powtarzające się elementy widowisk MoCartów: elegancja dowcipu oraz wirtuozeria i brawura wykonania. Dodatkowym atutem jest dźwięk w technologii 5.1 DTS HD oddający przestrzeń i dynamikę spektaklu. W sam raz do takiej muzyki!

14 czerwca 2012
Skończyłem mix materiału "Frak'n'Roll" w wersji 5.1 DTS High Definition Surround dla DVD i BlueRay oraz 2.0 stereo Dolby Digital dla potrzeb TV.

16 września 2012
Dziś oficjalna premiera widowiska Frak'n'Roll. Na płytach DVD i Blu-ray umieszcono doskonałej jakości dźwięk DTS 5.1 w rozdzielczości 96kHz/24bit. Dodatkowo na Blu-ray pojawia się dźwięk DTS HD 5.1 Master Audio.

Read 4460 times