sobota, 14 maj 2011 00:00

Bajkowy projekt fundacji Oswoić Los zawiódł nas w końcu do Belwederu: przybyliśmy zarejestrować bajkę z udziałem Pierwszej Damy RP, pani Anny Komorowskiej. O szczegółach akcji warto przeczytać na stronach fundacji.

Tu natomiast chciałem podzielić się wrażeniami z kontaktu z Pierwszą Damą. Tym bardziej, że jadąc do Belwederu niewiele o niej wiedziałem, jako że nie zbyt często pojawia się w mediach, a prasa nie publikuje zbyt wielu jej wypowiedzi czy wywiadów. Tak więc byłem ciekaw. I trochę się obawiałem, czy aby ranga i prestiż osoby, a przez to i etykieta obowiązująca w takich okolicznościach nie rzucą się cieniem na merytorycznej i artystycznej części naszej pracy - czy na przykład Pierwszej Damie będzie wypadało śmiać się, krzyczeć lub szlochać w miejscach gdzie będą tego wymagały dialogi...

Moje obawy rozwiał promienny, powitalny uśmiech pani Komorowskiej, która już po chwili, pełna uroku i werwy wcieliła się w graną przez siebie bajkową postać - ze swadą i humorem odgrywała kolejne kwestie z bajkowych dialogów. Byliśmy pod wrażeniem. Rejestracja przebiegła szybko, sprawnie i wesoło, co także było zasługą Olka, który czytał bajkę całą swą "szerokością" ;). A była to historia dla najmłodszych o tym, że są wśród nich inne dzieci, które może trochę inaczej widzą, może inaczej słyszą, może mają jedną nóżkę krótszą od drugiej, ale są tak na prawdę takimi samymi dziećmi jak one i jak i one mają szansę wyrosnąć na dobrych i wartościowych ludzi. Grana przez panią Annę Komorowską mała Ania wyrasta na taką właśnie osobę, na duża Annę, która może zrobić coś dobrego dla innych. I w tej roli pani prezydentowa jest w moim odczuciu bardzo prawdziwa. Bardzo się cieszę, że miałem okazję poznać ją osobiście i, że mogliśmy razem pracować.

Read 5301 times