Podczas dokumentacji do zdjęć do teledysku Quod Tu Es Fui, a konkretnie w poszukiwaniu miejsca do nakręcenia kilku scen ze śpiewającym chórem, trafiłem do Kaplicy Tyszkiewiczów znajdującej się na przedłużeniu prezbiterium kościoła Dominikanów w Lublinie.

Wakacyjne wojaże to dość trywialny temat, zwłaszcza dziś, gdy dotarcie do bajkowych zakątków naszego globu nie stanowi żadnego problemu. Zatem i wakacyjne opowieści częściej niż kiedyś opisują takie właśnie miejsca i już ciężko się przebić ze "zwykłym" urlopem "nad morzem"...

Z Grupą MoCarta pierwszy raz poważnie zetknąłem się w roku 2007, kiedy to ich wydawca zwrócił się do mnie z prośbą o wykonanie masteringu dźwięku 5.1 do ich premierowego DVD pt. "Grupa MoCarta w Operze", zarejestrowanego w sali Opery Wrocławskiej.

W listopadzie na ekrany kin wchodzi nowy James Bond. Niestety "Skyfall" będzie kolejnym filmem z Davidem Craig'iem. Niestety, gdyż jako zagorzały wielbiciel i wyznawca "Bondów" nie jestem przekonany do Craig'a w roli agenta Jej Królewskiej Mości.

Od kilku dni nie rozstaję się z tym krążkiem. I choć zagorzalcy twierdzą, że jest gorszy od "Hybrid Theory" to mam na ten temat swoje zdanie. "Meteora" jest hermetyczna w swej formie. Eklektyczna ale do bólu przemyślana - tu nie ma miejsca na niedbałość produkcyjną.

Parę dni temu realizowałem dźwięk do nowego widowiska kabaretowego, w którym wystąpił między innymi Ireneusz Krosny z Grupą MoCarta. To był niezapomniany show z doskonałą grą sceniczną i świetnym wykonaniem, bądź co bądź ciężkich fizycznie gagów.

Muszę napisać o tym filmie. Może to ten padający od tygodnia deszcz tak mnie nastraja, a może po prostu nie mam odwagi obejrzeć tego filmu po raz kolejny i w ten sposób usprawiedliwiam się przed sobą... W każdym razie każdy powinien zobaczyć ten film przynajmniej raz...

Niedawno przeglądając winyle natrafiłem na krążek Exodusu "Supernova". Pamiętam jak przywiozłem go sobie z księgarni i z namaszczeniem założyłem na talerz gramofonu. To były czasy "Skóry", "Mniej niż zera", Republiki, i noszącego beret Kapitana Nemo...

Bajkowy projekt fundacji Oswoić Los zawiódł nas w końcu do Belwederu: przybyliśmy zarejestrować bajkę z udziałem Pierwszej Damy RP, pani Anny Komorowskiej. O szczegółach akcji warto przeczytać na stronach fundacji.

Jesteśmy już na półmetku (chyba...) rejestracji bajek psychoterapeutycznych przeznaczonych dla najmłodszych. Swoje partie przeczytali już: Olek Klepacz, Majka Jeżowska, Olga Bończyk, Muniek Staszczyk i Marcin Prokop.

Skończyłem postprodukcję dźwięku na DVD kabaretu Jurki. Szacun dla kabaretu - to jedno z lepszych widowisk jakie ostatnio widziałem. Dynamicznie, śmiesznie, zawodowo - widać, że czują się na scenie jak ryby w wodzie.